Abdullah Gül Üniversitesi | Bilgisayar Mühendisliği

Abdullah Gül Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü üniversite gibi yeni bir bölümdür. An itibarıyla üniversitenin en çok puan gerektiren mühendislik fakültesi bölümü.

Bu alanda çalışan öğretim üyelerinin neredeyse tamamı yurtdışında en az iki yıl geçirmiş tecrübeli kişilerdir. Bu da tamamen İngilizce bir şekilde eğitim vermekte olan bir üniversitede oldukça önemli olmaktadır. Akademisyenlerin İngilizceleri oldukça iyi seviyededir.

Alacağınız derslerde genellikle projeler yapmanız gerekecektir. Programlama pratik gerektiren bir alan olduğu için bu projeler öğrencilerin gerekli donanıma sahip olmalarını sağlıyor. Projelerin yanından bilgisayar mühendisliği öğrencileri isteğe bağlı olarak öğretim üyeleriyle araştırmalara katılabilirler. Üniversite bu şekilde öğrencileri bilimsel araştırma yapmaya teşvik eder.

Bu bölümde çeşitli alanlarda uzmanlaşma imkanına sahipsiniz. Donanım, programlama, bilgisayar ağları, veri madenciliği, yapay zekâ, internet teknolojileri, makine öğrenmesi ve veri tabanı sistemleri öğrencilerin odaklanabileceği alanlar arasında bulunuyor.

Üniversite seçmeli ders olanağı vermesine rağmen bazı dönemlerde ders çakışmasından dolayı seçmeli ders almak zor olabilmektedir.

18 görüntüleme0 yorum