Adile Mermerci Anadolu Lisesi

Güncelleme tarihi: 26 Haz 2020

Adile Mermerci Anadolu Lisesi 1990 yılında kurulmuş ilk anadolu liselerinden biridir. Zeytinburnu’ndaki konumu nedeniyle pek tercih edilmese de verilen eğitim ve alanında başarılı öğretmenlerle öğrencilerini başarılı bir şekilde mezun etmektedir.


Konum


Zeytinburnu’nda olmasından dolayı korkutucu gelebilir fakat güvenlik ve okul çıkışlarında hocaların gözetlemeleriyle pek sıkıntı yaşanmamaktadır.

Yabancı Dil


İngilizce ve seçmeli Almanca olarak iki yabancı dil eğitimi vardır. Derslere odaklandığınız ve bol tekrarlarla devam ettiğiniz sürece en az B1 seviyesinde İngilizceye sahip bir şekilde okuldan mezun olabilirsiniz.


Sosyal Hayat


Her yıl bahar döneminde basketbol, futbol, voleybol gibi spor dallarında turnuvalar düzenlenir. Yıl içerisinde çeşitli turistik yerlere şehir içi-dışı olmak üzere geziler yapılır ve çok keyifli geçer. İmkanlar doğrultusunda festival düzenlemek için çalışmaları olmaktadır fakat bugüne kadar sadece bir festival yapılabilmiştir. Çeşitli öğrenci kulüpleri vardır fakat bu kulüpleri canlandırmak için öğrencilerin etkin olması gerekir.


Özet


Adile Mermerci Anadolu Lisesi size sadece eğitim vermeyi amaçlamaz, evinizde gibi hissetmenizi sağlar. Orada geçirdiğiniz saatlerde aile sıcaklığını hissedersiniz. Öğretmeninden öğrencisine, güvenliğinden personeline kantincisine kadar herkesin arasında kuvvetli bir ilişki vardır. Dersler monoton bir şekilde işlenmez, bu okulda okuyan bir öğrenciden şu dersten çok sıkıldım ya da bu dersi anlamıyorum yorumlarını duymanız pek mümkün değildir. Öğretmenlerin hepsi alanında başarılı ve iletişimi kuvvetli kişilerdir. Buradan ayrılırken bir yanınızın burulacağı bir gerçektir, ilk adımınızdan sonra iyi ki demeye başlamış olacaksınız. Sadece eğitim değil, her alanda sizin en iyi olmanız için verilen çaba ile okul bittiğinde aldığınız sonuç güzel olacaktır.

24 görüntüleme0 yorum