Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi

Güncelleme tarihi: 26 Haz 2020

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi, 1936’da kurulmuş Türkiye’nin köklü liselerinden biridir. Köklü olmasıyla beraber sunduğu iyi eğitimiyle de öne çıkmıştır.Konum


Beşiktaş’ın ortasında hem anayola hem de meydana yürüme mesafesinde olmasına rağmen, aradaki mesafe anayol ve meydanın kalabalığının okula rahatsızlık vermesine izin vermez. Hemen önündeki parkı da hesaba katarsak eğlence ve sosyalleşmek için çeşitli olanaklar sağlar ancak bunların eksilerini yaşamaz. Bir yanında MİT, öbür yanında Conrad Hotel olmasından dolayı da güvenlik üst seviyededir.


Yabancı Dil


Biri İngilizce biri de seçmeli Almanca ya da Fransızca olmak üzere iki yabancı dil eğitimi vardır ancak bu eğitimler herhangi bir devlet okulundan çok da farklı değildir. Yani dil konusunda temel verebilir ama kendi çabanızla geliştirmeniz lazım.


Sosyal Hayat


Sosyal hayatta önemli bir faktör olarak okulun kulüplerinden bahsedebiliriz. Her türlü alana hitap edecek kulüpleri bulabilirsiniz ancak bu kulüplerin, başı çeken birkaç tanesi dışında, çalışabilmesi için biraz kendi gayretiniz gerekli. Birbirinden değerli öğretmenler bulunduğu için ilgi alanınıza yönelirken gerekli desteği kolayca bulabiliyorsunuz. Ayrıca öğrenci sayısı fazla olduğu için o ilgi alanına yönelecek arkadaşlar bulmak da çok zor değil haliyle. Onun dışında spor ve müzik konusunda da çeşitli imkanlar var. Okulda kendi grubunu kuranlar bile olmuştu zamanında. Zaten konumundan bahsetmiştim ve bu yüzden öğrenciler okul dışında eğlenmekte sıkıntı yaşamıyorlar.


Eğitim


Proje okulları gibi uygulamalarla beraber birtakım okul değiştiren öğretmenler olduysa da hala bu liseden mezun olmuş veya bütün kariyerini bu lisede geçirmiş hocalarımız var. Bu hocaların öğrencilere akademik beceriler dışında da oldukça faydalı olduklarını düşünüyorum. Yani eğitim sadece üniversite sınavı odaklı değil, kendinize gerçekten bir şeyler katabileceğiniz ve büyüyebileceğiniz bir ortam bulunuyor.

25 görüntüleme0 yorum