Ege Üniversitesi | Diş Hekimliği Fakültesi

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 1968 yılında kurulmuştur. Son senelerde 140-150 öğrenci kontenjanıyla eğitimine devam eden fakülte isteğe bağlı olan 1 yıllık İngilizce hazırlık sınıfı haricinde 5 yıldır. Bu fakülte Ege bölgesindeki tek diş hekimliği fakültesi olarak dikkat çeker.


Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde pratik derslere diğer üniversitelere kıyasla daha erken geçiliyor. Diş hekimliği mesleğinde pratik oldukça önemli olduğu için öğrenciler daha tecrübeli bir şekilde mezun olabiliyorlar.


Kliniklerde hasta yoğunluğu oldukça fazla. Yılda yaklaşık 60 bin hasta tedavi ediliyor. Öğrenciler klinik anlamda bazen sıkışabiliyorlar fakat bu durum inanılmaz bir el becerisi kazandırıyor. El becerilerinin diş hekimliğinde önemli olduğu su götürmez bir gerçek.


Diş hekimliği fakültesindeki öğrenciler de üniversitenin uluslararası imkanlarından yararlanabiliyorlar. Fakat gidebildikleri ülkeler biraz daha kısıtlı. Diş hekimi adayları sadece Hollanda, Fransa, Macaristan ve Almanya’ya gidebiliyorlar. Ancak yurtdışına staja gitmek isterseniz istediğiniz ülkeye gidebilirsiniz.

4 görüntüleme0 yorum