Hasan Polatkan Anadolu Lisesi

Güncelleme tarihi: 26 Haz 2020

Sosyal ve kültürel olarak nezih bir ortamda bulunan Hasan Polatkan Anadolu Lisesi, öğretmen başına sadece 14 öğrencinin düştüğü ve sağlam eğitim kadrosuna sahip bir lisedir. Ayrıca ulaşımın kolay olması liseye olan talebi artıran özelliklerdendir.


Konum


Okul; İstanbul'un gelişmiş bölgelerinden biri olan Bakırköy ilçesine bağlı olup Ataköy 9. Kısımda kültürel ve sosyal ortamın geliştiği nezih bir çevrede bulunmaktadır. Ulaşım merkezlerine, spor kulüplerine, sinema, tiyatro, üniversite vb. tesislere yakın olması nedeniyle bu hizmetlerden rahatlıkla yararlanma imkanına sahip olan nadir eğitim kurumlarından biridir.
Ulaşım


Metro ile okulum, Aksaray-Havaalanı arasında çalışan metronun Şirinevler-Ataköy durağından 200 m uzaklıktadır.

Karayolu ile okulumuz, Ataköy-Şirinevler üst geçidinden 200 m uzaklıktadır. Ayrıca Ataköy-Taksim hattı belediye ve halk otobüsleriyle Atrium durağında inildiğinde 150 m uzaklıktadır.

Eğitim


Okulumun sistemli bir eğitim düzeni var. Temel derslerde eğitim eksiksiz bir şekilde devam ettirilirken, güçlü eğitim kadrosu sayesinde de üniversite sınavında bana gereken altyapıyı hazırladı. Tecrübeli eğitim kadrosu ile yapılan sene planlaması sayesinde çalışmalarınız daha verimli bir şekilde ilerliyor. Bana 4 senede verdikleri İngilizce eğitimi, üniversite sürecinde akademik anlamda eksiklik hissetmememi sağladı. Okulumun öğrenci sayısı 370, öğretmen sayısı ise 27. Bu birebir anlamda hoca öğrenci ilişkisini daha çok arttırıyor. Okulun yıllardır süregelen öğrenci-öğretmen planlama ve sistematiği olduğu için üniversite sınavında başarı elde etmek zor da olmuyor.

Fiziki Yapı


Okulumuz, 5121 m2 mevcut arsa alanı üzerinde 982 m2 bina alanı ve 4140 m2 bahçe alanı kaplamak üzere 1 binada hizmet vermektedir. Türkiye Emlak Bankası tarafından yaptırılıp İstanbul Valiliği'ne bağışlanan binada, 1992 yılında eğitim ve öğretime başlanmıştır. 1993 yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise (Süper Lise) olan okulumuz, 2005 yılından itibaren Anadolu Lisesi statüsünde öğretime devam etmektedir.

Sosyal Hayat


Bulunduğu bölgenin nezih bir çevrede olması sayesinde çeşitli kulüpler oluşmakta ve bu kulüpler aktivitelerini gerçekleştirebilmekte. Öğretmen kadrosunun öğrenci ile direkt ilişki kurabilmesi ile de devamlılığı sağlanabilen sosyal iletişim bulunmakta. 370 öğrenciye düşen 27 öğretmen ile de kulüpler öğretmenlerimizin tecrübeleri ile daha da etkili etkinlikler gerçekleştirebiliyor. Temel sporlar için çevresel altyapısı bulunan okulum, bu anlamda bir eksiksizlik hissettirmiyor.

15 görüntüleme0 yorum