İstanbul Medeniyet Üniversitesi | Bilgisayar Mühendisliği

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bilgisayar mühendisliği eğitimi verilmektedir. Lisans eğitiminde eğitim dili Türkçe’dir fakat isteyen öğrenciler 1 yıl İngilizce hazırlık okuyabilirler. Bölüm eğitim vermeye 2018 yılında başlamıştır.


Öğrencilerin bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olmak için almaları gereken derslerin arasında bazı sözel veya temel bilim dersleri de bulunur. Bazıları YÖK tarafından zorunlu tutulan bu dersler sayesinde lisans eğitimi programlamayla kısıtlı kalmaz.


Üniversite TÜBİTAK’la veya bağımsız olarak bilgisayar alanında araştırmalar yürütmektedir.


Akademisyen sayısı oldukça az ve üniversite sürekli bir akademik personel arayışı içerisinde. Fakat bölüme kabul edilen öğrenci sayısı da aynı oranda az seyrediyor. Dolayısıyla akademisyen sayısı ve öğrenci sayısı oranında çok bir dengesizlik yok.


Üniversite kendi Teknopark’ını yakın zamanda açtı. Daha çok bilgisayar mühendisleri ve elektronik bölümü öğrencileri iş ve tecrübe imkanlarından faydalanabiliyorlar.


Üniversite binaları hala tam olarak tamamlanabilmiş değil. Dolayısıyla bu bölümü tercih ederseniz çok lüks binalara girmeyi beklememeniz gerekiyor.

2 görüntüleme0 yorum