Marmara Üniversitesi | Türkçe İşletme

Güncelleme tarihi: 27 Haz 2020İşletme Bölümü, fakültenin ve belki de okulun en kalabalık bölümlerinden birisidir. Derslerin çoğu büyük amfilerde işlenir. Sınıflarda kalabalık olur genelde. Ders dinleme sıkıntısı olmaz çoğunlukla. Sınıfın kalabalık olması sosyalleşme ve değişik insanlarla tanışma açısından avantajlı oluyor. Tabi sınıfların kalabalık olmasından dolayı çoğunlukla ödev verilemez ve öğretmenler tüm öğrencilerle tek tek ilgilenemez.

Öğretmenlerin hepsi derslerini fazlasıyla önemsiyor ve öğrencilerden de aynısı bekliyor. Gerek sınavlarında gerek ise ders içinde bu durumu fark ediyorsunuz. Geniş bir öğretmen kadrosu vardır ve neredeyse tüm derslerde seçebileceğiniz 2 ayrı öğretmen bulunur. Ayrıca öğretmelerin hepsi kendi alanlarında oldukça başarılı insanlardan oluşuyor. Birçok üniversite de bu öğretmenlerin kitabı başka öğretmenler tarafından işlenirken, o kitabı yazan kişi ile dersi işlemenin avantajı vardır.

İşletme Bölümü, çok geniş bir alan olduğundan ilk 2 yıl çoğu öğrenci ileride ne yapacağını bilemiyor, derslerde genellikle giriş derslerinden oluşuyor. Ancak değişik dersleri gördükçe ve ilgi alanlarını keşfettikçe son sınıfta sadece istediğiniz alana dair ders seçebiliyorsunuz. Bölüm, size o alanda da çok fazla sayıda seçim tercihi veriyor.

Kısaca özetlemem gerekirse; kendini işletme alanında başarılı olarak yetiştirmek isteyen, ileride iş sektörüne atıldığında rakiplerinden sıyrılmak isteyen (tabi bu size de bağlı biraz), sadece sınıf geçmek için değil de mezun olduğunda bilgili olarak mezun olmak isteyenlerin tercih edebileceği bir bölümdür.

11 görüntüleme0 yorum