MEF Üniversitesi | Bilgisayar Mühendisliği

MEF Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliğinin odağı tek bir noktada değil. Öğrencilerin yazılımla olduğu kadar donanımla da bilgili olmalarına özen gösteriliyor. Sınavdan ziyade proje geliştirme odaklı bir bölüm olduğu için de iş hayatına daha hazır bir şekilde mezun olunuyor.

Eğitiminin iyi olmasının yanında ders dışı etkinliklerin de bulunması güzel bir olay. Örneğin Flipped Classroom diye bir uygulama var. Derse gitmeden önce o derste işlenecek konunun internette paylaşılan kaynaktan öğrenilmesi ve o konunun derste tartışılmasına dayanan bir uygulama. Öğrenciler buna çok istekli olmadığı için teorikte güzel olmasına rağmen uygulamada istenen şekilde ilerlenemeyebiliyor.


Proje ödevlerinin de zor olduğunu söylemek lazım. Finallerin yerine proje olması işleri kolaylaştırmıyor. Neredeyse dönem boyunca öğrenilen her şeyin dahil olduğu bir proje oluyor. Yani okul kolay bir okul değil bu konuda. Aynı zamanda derslere önem veren ve gerek quizlerle gerek ders içi uygulamalarla derse katılanları ödüllendiren bir sisteme sahip.

Güncel olarak okulun başarı sıralamasında en iyileri aldığı bölüm Bilgisayar Mühendisliği. Sonrasında Elektrik-Elektronik geliyor.

32 görüntüleme0 yorum