MEF Üniversitesi | Endüstri Mühendisliği

Eğitim İçeriği

MEF Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği eğitimi sistem optimizasyonu, operasyon planlama, simülasyon ve üretim sistemleri üzerine odaklanmıştır. Ayrıca MEF Üniversitesi’nin açıklamasına göre “girişime yatkın” öğrenciler yetiştirilmeye çalışıldığı için program yeni sistemler ve tekniklerin eğitimini kapsayacak şekilde güncellenmiştir. Öğrenciler gerekli programlama becerilerini de ilk dönemlerinden itibaren edinmeye başlarlar.


Eğitim Dili

Endüstri Mühendisliği’nde eğitim dili %100 İngilizcedir. Bundan dolayı öğrenciler İngilizce sınavı sonuçlarına göre kendi seviyelerinde bir İngilizce hazırlık sınıfına katılırlar. Sınavı başarıyla geçen öğrenciler hazırlık sınıfına kalamadan direkt olarak lisans derslerini almaya başlarlar.


Burslar

MEF Üniversitesi bir özel üniversitedir. Endüstri mühendisi olma adayı öğrenciler üniversite sınavındaki sıralamalarına göre üniversitenin tam burs veya %50 burs imkanlarından faydalanabilirler. 2019 yılında 7 kişiye tam burs, 59 kişiye %50 burs verilmiştir. Tam bursun taban sıralaması 34.420'dir.


Ders Seçimi

MEF Üniversitesi’ndeki ders seçim özgürlüğünden dolayı öğrenciler endüstri mühendisliğinin zorunlu ve seçmeli derslerinin dışında istedikleri alanlardan ders alıp kendilerini istediklerini alanlarda geliştirebilirler. Tabi ki bu derslerin ön koşullarını karşılamaları ve almak istenen dersin öğrencinin ders programına uyması gerekiyor.

6 görüntüleme0 yorum