Sabancı Üniversitesi | Elektronik Mühendisliği

Güncelleme tarihi: 26 Haz 2020

Açıkçası elektronik mühendisliği okulda en çok tercih edilen bölümlerden biri değil. Bunun sebebi alana özel bir ilgi gerektirmesi. Somut bir şeyler oluşturmaktan, devrelerden ve hesaplamalardan zevk almanız, sonucu düşünerek motive olmanız gerekiyor. Ayrıca üniversitenin kolay bölümlerinden olduğu da söylenemez. Sınavlar "çalışınca yapılabilir" cinsten olsa da fazlaca çalışmanızı gerektiriyor.


Elektrik mühendisliğinde iki farklı alana odaklanabiliyorsunuz. Bu alanlar sinyal ve devre. İkisinden de dersler almanız mümkün (bir dereceye kadar zorunlu) fakat hangisiyle daha çok ilgileniyorsanız o derslere yoğunluk verip birinde daha bilgili olabilirsiniz.


Bölüm zor gözükmesine rağmen çift anadal veya yandal programlarını yapanlar da var. Elektronik mühendisliği okuyanlar ikinci lisans programı olarak genelde mekatronik veya bilgisayar mühendisliklerini tercih ediyor. Ama ekonomiyle çift anadal yapan öğrenciler de mevcut.


Eğer elektronikle ilgileniyorsanız Sabancı Üniversitesi size oldukça fazla imkan sağlayan bir üniversite. Kendi istediğiniz alana odaklanırken aynı zamanda istediğiniz diğer alanlardan da serbestçe ders alarak kendinizi donatabiliyorsunuz.

30 görüntüleme0 yorum