Şehremini Anadolu Lisesi

1950’den bu yana Şehremini Anadolu Lisesi verdiği eğitimle ve sosyal hayatıyla öğrencilerini her konuda destekleyerek gelişmelerine katkıda bulunan bir eğitim kurumudur.
Yabancı Dil


Okulumuzda hazırlık sınıfları bulunmamaktadır ama bu açığı kapatmak adına 9.sınıfta 4 saat zorunlu, 4 saat seçmeli olmak üzere 8 saat İngilizce dersi görülmektedir. Bunun dışında takviye olarak seviye seviye İngilizce kursları açılmaktadır. Okulumuzdaki ikinci yabancı dil ise Almancadır fakat İngilizce kadar ders ağırlığına sahip değildir. Bu konuda biraz da kendi çabanız ve özveriniz gereklidir.

Eğitim


Okulumuzda eğitim öğretmen ve öğrencileriyle bir bütündür. Öğretmen kadromuzun büyük çoğunluğu yıllarca okulumuza emek veren deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır. Sayısal ağırlıklı dönemlerimizde genellikle bir eşit ağırlık sınıfı ve dönemine göre dil sınıfı açılmaktadır. Üniversite yerleştirmelerinde ise başarı oranımız oldukça yüksektir, öğrencilerimiz büyük çoğunluğu istedikleri yerlere yerleşir. Bunun yanı sıra eğitimimiz sadece akademik anlamda kalmayıp sizi hayata da hazırlar.

Konum ve Ulaşım


Sur dışından gelip Tarihi Yarımada’ya çıkarken sol tarafta kalan okulumuza merkezi bir konumda olduğundan dolayı tramvay, metro ve otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca birçok yere servis imkânımız bulunmaktadır. Çevresinde bulunan üniversite ve okullarla okulumuz bir eğitim merkezi içinde yer alır.
Sosyal Hayat ve İmkanlar


Okulumuzun sosyal açıdan gelişmesinde rol oynayan en büyük etken kulüplerimizdir. Tam olarak 23 tane aktif kulübümüz bulunmaktadır. Birçoğu öğrencilerimizin kendi çabalarıyla kurulmuştur. Bunun yanı sıra okulumuz resim ve müzik alanında da oldukça gelişmiştir. Özellikle müzik alanında her türlü enstrüman çalan öğrencimiz bulunmakla beraber Sulukule Sanat Akademisi ile yürüttüğümüz projelerimiz mevcuttur.


Okulumuzun spor lisesi geçmişinden dolayı bu duygu hiçbir zaman yitirilmemiştir ve hala süregelen başarılarımız vardır. Takım sporlarının neredeyse hepsinde kız ve erkek takımlarımız bulunmaktadır. Ayrıca bireysel sporlarda öğrencilerimiz gayet başarılıdırlar. Bu spor aktivitelerini gerçekleştirmek için okulumuzda halı saha, kapalı spor salonu ve jimnastik salonumuz da vardır. Ayrıca gelenekselleşmiş etkinlikler, günler ve geziler de yapmaktayız. Bunlarla birlikte Erasmus+, e-twinning ve öğrenci değiştirme programı kapsamında öğrencilerimiz yurt dışına çıkma imkânı bulabilmektedir.

81 görüntüleme0 yorum