Yeşilköy Anadolu Lisesi

Yeşilköy Anadolu Lisesi 1992-1993 eğitim öğretim yılından beri hizmet veren bir Anadolu lisesidir. Başarısının temel kaynağı okulda bulunan kaliteli öğrencileri ve değerli öğretmenleridir.Konum


Yeşilköy Anadolu Lisesi, Bakırköy/Yeşilköy’de bulunan İstanbul’un önde gelen nitelikli liselerinden biridir. Hem güvenlik açısından hem de dışarıdan gelebilecek ses, gürültü açısından okulumuzun konumu çok güzeldir. Okula ulaşım için marmaray, çeşitli otobüsler ve servis kullanılmaktadır.


Yabancı Dil


Okulumuzda birinci dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. İngilizce eğitim okulumuzda çoğu devlet okullarına göre daha ayrıntılıdır. Ayrıca öğrencilerimiz MUN (Model United Nations) Konferansı’na katılmaktadır. Bunun yanında ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi verilmektedir. 

Sosyal Hayat


Okulumuzda birçok kulüp bulunmaktadır. Kulüplerimiz etkin şekilde çalışmakta ve farklı etkinlikler düzenlemektedir. Geçtiğimiz yıllarda Tedx konuşmaları, Festiyal, Vizyon haftası, Kahyaltı gibi bir çok etkinlik düzenlenmiştir ve yeni etkinlikler her yıl eklenmektedir. Aynı zamanda kulüplerimiz sayesinde yardım kampanyaları da düzenlenmektedir. Resim, müzik ve spor konusunda da okulumuzda çeşitli imkanlar bulunmaktadır.


Eğitim 


Okulumuz proje okulu olmakla birlikte 41 öğretmen ve 517 öğrenci bulunmaktadır. Tüm derslerde eğitim eksiksiz bir şekilde devam ettirilirken, öğrenciler tecrübeli eğitim kadrosu sayesinde üniversiteye en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Okulumuz tam gün eğitim vermekte olup saatleri 09.00-16.10 arasındadır. 2016 ÖSYM verilerine göre en başarılı resmî okullar içerisinde Türkiye 17.’si ve İstanbul 9.’su olarak başarısını kanıtlamıştır. 


Fiziki Yapı 


Okulumuz 5.851 metrekare mevcut arsa kullanımı üzerinde 1050 metrekare bina alanı ve 4060 metrekare bahçe alanı olmak üzere 4 katlı bir binada hizmet vermektedir. 1992-1993 eğitim ve öğretim yılında Bakırköy’ün ilk Anadolu Lisesi olarak eğitim vermeye başlamıştır.

11 görüntüleme0 yorum